Neurointenzív Terápiás Egység

„A” épület IV. emelet

Profilvezető főorvos: Dr. Bucsek László

Tel.: (+36-1)-464-8600 / 1872-es mellék 7órától 15 óráig, utána a 1690-es mellék hívható

Speciális Intenzív Vezető ápoló: Mészárosné Törteli Andrea

Ez az egység a Sürgősségi Betegellátó Osztály keretében 2003. július elsején alakult - a neurológiai osztállyal szoros együttműködésben - azzal a céllal, hogy a szélütött (stroke) betegek számára magas színvonalú ellátást nyújtsunk.
A neurointenzív terápiás egységbe kerülő betegeknél - a nemzetközi gyakorlatnak megfelelően - a szélütés gyógyszeres és gyógytorna kezelése mellett, az intenzív ellátás biztosította szoros vérnyomás-, szívritmus-, vércukor- és légzés ellenőrzése történik meg-felelő fájdalomcsillapítás, folyadékbevitel és táplálás mellett. Állandó felügyeletet biztosítunk intenzív terápiás szakasszisztenseinkkel. Ezzel az ellátási móddal érjük el a szélütés magas halálozási arányának visszaszorítását és a várható életminőség javulását a lehetséges mértékig. Hangsúlyt fektetünk arra, hogy beteg és család megfelelő ismereteket szerezzen a szélütés utáni további otthoni gondozásáról, hogy az újabb szélütést megelőzzük.
Az osztályon egymást segítve intenzív terápiás és neurológus szakorvos dolgozik.