Általános Kardiológiai Profil, Koronária Őrző

Általános Kardiológiai Profil

Profilvezető főorvos: Dr. Járai Zoltán, c. egyetemi tanár

Ápolási egységvezető főnővér: Csák Annamária

„C” épület III.- IV. emelet: B4 bázis ápolási egység:

Tel.:(+36-1)-464-8723; 464-8724

Fax.: (+36-1)-464-8723

„A” épület IV. emelet: Kardiológiai Őrző

Részlegvezető: dr. Ács Tamás főorvos

Ápolási részlegvezető főnővér: Gyurcsó Marianna

Az Általános Kardiológiai Profil feladata:

A szív- és érrendszeri betegségekben szenvedő betegek ambuláns, illetve kórházi ellátása, kivizsgálása, gyógykezelése és gondozása. A betegségek felismeréséhez a következő műszeres vizsgálatok állnak rendelkezésre: EKG, Holter EKG, terheléses EKG, szívultrahang (echocardiogaphia), valamint elérhető társosztályok közreműködésével a szívizotóp, illetve CT vizsgálat. A diagnosztikus ill. terápiás szívkatéteres beavatkozásokat, valamint a szükséges szívműtéteket döntően a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika végzi. Külön kérésre, térítés ellenében kiemelt hotelszolgáltatás biztosítható.

Az Általános Kardiológiai Profil által működtetett szakambulanciák, rendelési idők, a rendelést végző orvosok:

1. Kardiológiai szakambulancia I + belgyógyászati osztályos ambulancia

Rendelési hely: „R” ép. II. emelet 207 szoba

Beutaló és előjegyzés szükséges (tel.: 464-8773, előjegyzés minden nap 08:00-9:30 között).

Rendelési idő:

Hétfő:                                     délelőtt:          dr. Dér Katalin szakorvos

délután           :           dr. Patthy Ádám adjunktus

Kedd:                         délelőtt:          dr. Losonczi György főorvos

délután           :           dr. Ács Tamás profilvezető-helyettes főorvos

Szerda:                        délelőtt:          dr. László Ágnes adjunktus

délután           :           dr. Kerkovits András profilvezető főorvos

Csütörtök:                   délelőtt:          dr. Herendi Ildikó főorvos

délután:          dr. Sallai László Ph.D., főorvos

Péntek:                        délelőtt:          dr. Eperjessy Katalin adjunktus

dr. Tenczer József főorvos, egyetemi tanár

2. Kardiológiai szakambulancia II + Echocardiographia Szakambulancia járóbetegek részére

Rendelési hely: „R” ép. II. emelet 211 szoba

Beutaló és előjegyzés szükséges (tel.: 464-8773, előjegyzés minden nap 08:00-10:00 között).

Rendelési idő:

Hétfő                          délelőtt:          echocardiographia ambuláns betegeknek

délután:           dr. Kántor Ferenc adjunktus

Kedd                          délelőtt:          echocardiographia ambuláns betegeknek

délután:           dr. Simon András adjunktus

Szerda                        délelőtt:          echocardiographia ambuláns betegeknek

délután            :           dr. Járai Zoltán profilvezető főorvos, c. egyetemi tanár

Csütörtök                   délelőtt:          echocardiographia ambuláns betegeknek

délután            :           dr. Szél Kálmán főorvos

Péntek                        délelőtt:          echocardiographia ambuláns betegeknek

délután            :           szakorvos változó beosztásban

3. EKG Szakambulancia

Rendelési hely: „C” épület IV. emelet 437 szoba

Előjegyzés nem szükséges.

Járóbetegek részére: naponta 08:00-09:00 között és 10:00-11:00 között

Fekvőbetegek részére (helyszíni): naponta 09:00-10:00 között és 11:00 után.

4. Terheléses EKG

Rendelési hely: „R” ép. II. emelet 208 szoba

Szakorvosi javaslat alapján vehetők igénybe.

Beutaló és előjegyzés szükséges (tel.: 464-8600/1153, vagy 1506; előjegyzés 08:00-15:00 között).

Naponta 10:00-15:00 között folyamatosan orvosi felügyelettel

5. 24 órás Holter EKG Szakambulancia

Rendelési hely: „R” ép. II. emelet 206 szoba

Szakorvosi javaslat alapján vehetők igénybe.

Beutaló és előjegyzés szükséges (tel.: 464-8600/1506, előjegyzés 08:00-09:00 között).

Készülékek felrakása/levétele járóbetegek részére: naponta 09:00-10:00 között, 10:00 után helyszíni.

6. Echocardiographia Szakambulancia

Rendelési hely: „C” épület IV. emelet, 467 szoba és „R” épület II. emelet, 211 szoba

Szakorvosi javaslat alapján vehetők igénybe.

Beutaló és előjegyzés szükséges (tel.: 464-8600/2400, előjegyzés 08:00-15:00 között).

Naponta 08:00-15:00 között folyamatosan.

Szakrendelést végző szakorvosok: dr. Dér Katalin, dr. Eperjessy Katalin, dr. Godina Gabriella, dr. Herendi Ildikó, dr. Járai Zoltán, dr. Nemes Balázs, dr. Patthy Ádám, dr. Sallai László, dr. Szél Kálmán, dr. Simon András.