Érsebészeti Profil

"A" épület I. emelet

m.b. Profilvezető főorvos: Dr.Skribek Levente tel: (+36-1) 464-8610 vagy a (+36-1) 464-8600/1733 mellék vagy va

Bázis ápolási egység: 5. számú Ápolási Egység

Ápolási egység vezető : Szabóné Galsa Emese Tel: (+36-1) 464-8610 vagy a 464-8600/1731,1732 mellék

Feladata:

• Az érsebészet – mint önálló diszciplina a sebészeten belül – feladata az érszűkület következtében a szervezet különböző szerveiben, régióiban a vérhiányos állapot során ki-alakult, általában súlyos, sok esetben végtagot vagy életet veszélyeztető tünetek megelőzése, kezelése.
  • Az érszűkület (arteriosclerosis) korunk népbetegsége, a megbetegedési és halálozási statisztikák vezető kórok.

Külön kérésre, térítés ellenében kiemelt hotelszolgáltatást is tudunk biztosítani.

A leggyakoribb érsebészeti beavatkozást igénylő kórképek a következők:

• A nyaki verőér szűkület következtében kialakuló agyi keringészavar (átmeneti vagy végleges) súlyos féloldali bénuláshoz, beszédképtelenséghez, halálhoz (stroke) vezethet. Utóbbi megelőzésében a nyaki érszűkület megoldása az egyik leggyakoribb beavatkozás. Profilunkon az országban második legtöbb ilyen műtétet végezzük. A legmodernebb - röntgen képerősítő alatt katéteres tágítással és fémháló (stent) beültetéssel végzett - megoldást több éve alkalmazzuk az arra alkalmas esetekben.
  • Az alsó végtagi verőérbetegség következtében kialakult panaszok az előrehaladottság alapján stádiumokba sorolható. Közismert a „kirakatnéző betegség”, amely korai stádiumban jelentkezik. Mind ebben, mind a végtagot közvetlenül veszélyeztető, nyugalmi fájdalommal vagy kezdődő elhalással járó esetekben Profilunkon a korszerű diagnosztika és az érsebészeti beavatkozások teljes tárházának felhasználásával, az egyetemi klinika repertoárjának megfelelően végezzük a műtéteket. Az országban egyedülálló módon a műtőben rendelkezésre álló angiográfiás röntgen készülék segítségével úgynevezett kombinált (hibrid) beavatkozásokkal sok esetben lehetőség nyílik a műtéti beavatkozás megterhelésének csökkentése (un. minimal invazív eljárás), az éren belüli (endovascularis) katéteres és a hagyományos műtéti technika előnyeinek kombinálása.
  • A különböző érszakaszokon kialakuló értágulat (aneurysma) a megrepedés vagy el-záródás veszélye miatt sok esetben életveszélyes állapot. Hatékony kezelési mód az időben felismert tágulat még az előbbiek bekövetkezése előtt történő műtéti megoldása, amelyet Profilunkon szintén jelentős számban, a legtöbb érterületre lokalizálódó elváltozások esetén végzünk nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedő eredménnyel. Az érszűkület mellett hasonlóan nagy számú népességcsoportot érintő megbetegedés az alsó végtagok visszeres elváltozása , amely hosszú távon számos panasszal, sok esetben különböző szövődmények fellépésével jár. A korszerű visszérsebészet kis megterheléssel, lényegében kozmetikai következmény nélkül (látható heg kialakulásával nem jár), a kiújulás elhanyagolható valószínűségével jár. Utóbbi beavatkozást is nagy számban végezzük, rövid (1 napos) kórházi ápolási idővel. A Profil részt vesz a fővárosi akut érsebészeti ügyeleti ellátásában, jelenleg heti egy alkalommal 24 órán keresztül.
    A betegek elhelyezése komfortos, döntően 2 ágyas, nagy részben erkélyes szobákban történik, de térítési díj ellenében kiemelt hotelszolgáltatást is tudunk biztosítani.

A profil által működtetett szakambulancia:

Érsebészeti Szakambulancia - Bártfai utcai Rendelő, III. emelet

A szakambulancián szerdán, csütörtökön és pénteken 09.00-től 14.00-óráig fogadjuk a járó betegeket. Beutaló és előjegyzés szükséges. Előjegyzést rendelési időben a (+36-1) 464 - 8775 közvetlen telefonon lehet kérni.