Utolsó frissítés: 2024.03.27.

Szuperkórház épül Budán

Dr. Bedros J. Róbert a Szent Imre Egyetmi Oktató Kórház főigazgatója sajtótájékozatót tartott, kórházunkban megvalósuló fejlesztésekről és az új Dél-Budai Kórházról. (video)

A videó megtekintéséhez kattintson a képre.

"A Szent Imre Kórház főigazgatójaként hosszan beszélhetnék az elmúlt 7 év eredményeiről, fejlesztéseiről, a kimagasló szakmai és tudományos tevékenységről, vagy éppen a másfél év kemény munkájáról, amely alatt ledolgoztuk a kórház közel 1 milliárdos adósságát, melyet követően azóta is adósságmentes kórház vagyunk.

De ma inkább a jövőről szólnék pár szót.

A Szent Imre Kórház nem az épületektől az ami, hanem azoktól a kollégáimtól, akik nap, mint nap emberéleteket mentenek, és elhivatottan, a betegek iránti tisztelettel és alázattal végzik munkájukat.A Szent Imre - ahogy azt hamarosan hallani fogják - komoly fejlesztések részese lesz az elkövetkezendő időszakban az Egészséges Budapest Program keretében.

Azonban ezzel párhuzamosan, egy másik komoly munka is folyik a háttérben, ugyanis felépítjük a jövő kórházát. Azt a helyet, ahol reményeim szerint néhány év múlva a kollégáim is folytatni fogják munkájukat. A Dél-budai Centrum 1,2 millió ember ellátásáról gondoskodik majd. Olyan egészségügyi beruházásról beszélünk, amelyhez fogható az elmúlt száz évben nem volt hazánkban.

Egy teljesen új, több mint ezerágyas centrumkórház épül Dél-Budán, amely a nap 24 órájában, a hét 7 napján minden sürgős esetet képes lesz az intézményen belül ellátni.

Rendkívül fontos, hogy az új kórházzal megoldjuk a budai gyermekellátást is, ultramodern szakmai és ápolási körülmények között.

Bizonyos értelemben kompromisszumok nélküli kórházban gondolkodunk. A tervezésnél kizárólag a betegek érdekeit tartjuk szem előtt, hogy a betegek a leghatékonyabban és a legkorszerűbb körülmények között gyógyulhassanak. Minden építészeti és technológiai megoldás kiválasztásánál a betegbiztonság az elsődleges szempont.

De ne felejtsük el megmelíteni, hogy a dolgozók is kitűnő körülmények között végezhetik majd munkájukat, s emellett az épületen belül saját nővérszálló, valamint a dolgozók gyermekei részére egy 60 férőhelyes bölcsőde és egy 60 férőhely óvoda is rendelkezésre áll majd.

Terveink szerint a robotsebészeti és az ultramodern műtők, az oktató centrum és a számtalan diagnosztikai eszközpark mellett saját mentőállomást és két mentőhelikopterleszállót is kialakítunk. A zöldmezős beruházással olyan kórház épülhet meg, amely a XXI. század minden kihívásának megfelel majd, mind az infrastruktúra, mind a betegellátás tekintetében.

A Dobogón épülő kórház optimális esetben 5 év múlva nyithatja meg a kapuit. Mi minden erőnkkel azon dolgozunk, hogy az 1,2 millió lakos minél előbb, szeretettel és bizalommal vegye birtokba az új kórházat!"