Utolsó frissítés: 2024.03.27.

Tájékoztató - Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályán a betegfelvételel szünetel

KEDVES PÁCIENSEINK!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Dél-budai Centrumkórház Szent Imre Egyetemi Oktatókórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályán a betegfelvétel szeptember 16. 24:00 órától szeptember 18. 8:00 óráig, azaz péntek éjféltől vasárnap reggelig szünetel az osztály túlterheltsége, a területileg nem a kórházunkhoz tartozó, megnövekedett nagy számú átjelentkezések és a megbetegedések miatt kialakult, személyi feltételek átmeneti hiánya miatt. Osztályunk magas szülészeti számmal, a természetes szülések támogatásában élen járó intézményként működik, ezért sokan szeretnék kórházunkban világra hozni gyermeküket.

Kórházunk Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályának jó hírneve országos, célunk, hogy a hozzánk érkező kismamák a legnagyobb biztonságban és odafigyeléssel hozhassák világra gyermeküket. Felelős egészségügyi intézményként nem tehetjük meg, hogy mindezt akár csak egyetlen napra ne tudjuk biztosítani. Ezért a Nemzeti Népegészségügyi Központ 53120-2/2022/EÜIG számú kijelölő határozata alapján kérjük, hogy a megindult szülés vagy akut nőgyógyászati panaszok esetén az Észak-Közép-budai Új Szent János Kórház, a Semmelweis Egyetem Klinikai Központ, illetve a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet valamelyikét keressék fel ellátás céljából.

Köszönjük szíves megértésüket!
A Dél-budai Centrumkórház Szent Imre Egyetemi Oktatókórház vezetősége