Főoldal Szolgáltatásaink Fekvőbeteg ellátás Önálló Osztályok Pszichiátriai Osztály "B" épület II. emelet, Geriátria és Gerontopszichiátriai Rehabilitációs Osztály- "B" épület, földszint

Mb. Osztályvezető : Dr. Vonyik Gabriella adjunktus tel: (+36-1) 464-8641

tel: (+36-1) 464-8733

Osztályvezető főnővér: Gyimesi Magdolna

Geriátriai és Gerontopszichiátriai Rehabilitációs Osztály

"B" épület földszint

Tel: (+36-1) 464-8600/2111 mellék

Vezető főnővér: Gyimesi Magdolna

Feladatunk:

Az osztályok a XI. kerület, a XXII. ker. és Pest megyéből, Érd, Etyek, Mány, Martonvásár valamint Fejér megyéből Tordas lakosai teljes körű pszichiátriai ellátását végzi, beleértve az akut és krónikus pszichózisok, depressziók, suicid tentámenek utáni állapotok, alkoholos delírium, narkóaddiktorok megvonása utáni állapotok, az organikus gerontopszichiátriai pszichoszindrómák stb. kezelését.

A Pszichiátriai osztály a hét minden napján 24-órában állandó felvételes. Nappal az osztály aznapi felvételes orvosa, ügyeleti időben az ügyeletes orvos fogadja az érkező betegeket, és dönt a felvétel szükségességéről, ill. az állapotnak megfelelően elhelyezi a beteget a megfelelő részlegen. A felvételüket önként kérő betegek bármikor kérhetik elbocsátásukat. A sürgősséggel, veszélyeztető állapotban beszállított betegeket a bíróság 72 órán belül felülvizsgálja, és indokolt esetben elrendeli kötelező gyógykezelésüket. A helyszínre kiszálló bíróságot igazságügyi elmeorvos szakértő támogatja, a beteg érdekképviseletét betegjogi képviselő végzi.

Az osztályos gyógykezelés részben és elsődlegesen biológiai (gyógyszeres) kezelésből áll, mely szükséges mértékben kiegészül egyéni, ill. csoportos pszichoterápiás kezeléssel, és gyógyító célú betegfoglalkoztatással pszichológus közreműködésével.

A betegek szociális problémáit (lakásügy, ideiglenes szállás, segélyek, elveszett iratok, gondnokolás, végleges elhelyezés stb.) diplomás szociális szervező segítségével igyekszünk megoldani.

A Pszichiátriai osztály nem "tébolyda", berendezése és működése olyan, mint bármely más kórházi osztályé. Osztályunk nyílt részlegén a kórtermekben telefon, a folyosón kulturált társalgóétkező, a foglalkoztatóban TV, rádiómagnó áll a betegek rendelkezésére, akik a kórház területén, szabadon közlekedhetnek és látogathatják az újságos standokat és a büfét. A zavart, fokozott felügyeletet és ápolást igénylő betegeket elkülönítetten, Subintenzív részlegen kezelik.

Az osztály által működtetett szakambulanciák:

Osztályos Ambulancia - itt történik az új betegek jelentkezése, a kivizsgálás elindítása, a visszarendelt betegek kontroll vizsgálata, stb. Szakorvosi beutaló szükséges

Klinikai szakpszichológiai Szakambulancia – az osztályon kezelt betegek vizsgálata, kezelése érdekében előjegyzés szerint működik

Pszichoterápiás Szakambulancia - „C” épület földszint

06.00-tól 12.00 -ig tart a rendelés járó betegek számára. Első bejelentkezés és időpontkérés 8.00 - 12.00 óráig  telefonon a (+36-1) 464-8600/1378 melléken vagy a (+36-1) 464-8643 telefonszámon.

Az osztály munkakapcsolatot tart fenn:

• XI. kerületi Pszichiatriai Gondozó - Bp. XI.ker. Szabolcska Mihály u. 1. (A Fehérvári úti Rendelőintézettel szemben lévő sarokházban.) Tel: (+36-1) 209-1339
  • XXII.kerületi Pszichiatriai Gondozó Bp. XXII. ker. Tolcsvay u. 6/c.
  • Addiktológiai szakrendelés a XI. Fehérvári úti Rendelőintézetben.A XXII. Kerületben a függőségi és személyiségzavaros esetek ellátására specializálódott intézmény a THALASSA-ház (XXII.ker. Jókai u. 23-27. Tel: (+36-1)226-8433. Betegek jelentkezését keddi napokon délelőtt várják első vizsgálatra, amikor döntenek kezelésbe vételéről, annak osztályos, vagy ambuláns formájáról.