Utolsó frissítés: 2024.04.23.

Főoldal Kérdések, vélemények a kórházról Gyakran feltett kérdések Gyakran feltett kérdések Milyen feltételekkel vehetők igénybe speciális CT vizsgálatok

Milyen feltételekkel vehetők igénybe speciális CT vizsgálatok

Találatok:
19742

Válasz

2008. február 8-án új, 16 szeletes CT készülék került telepítésre a Szent Imre Kórházban. A készülék sokkal gyorsabban és pontosabban tudja elvégezni mindazokat a vizsgálatokat, amelyeket korábban is végeztünk. Elsősorban az onkológiai betegségek, a stroke és az érbetegek kivizsgálásában jelent nagy előnyt ez a korszerű készülék.

A készülék azonban nemcsak gyorsabb, mint az előző, egy szeletes volt, hanem programjai segítségével számos olyan vizsgálatot is el tudunk végezni, ami a korábbi készülékkel nem volt lehetséges. Az új módszereket fokozatosan vezetjük be.

A vizsgálatoknál a kórház fekvő betegei és az ellátási területünkről beutalt esetek élveznek elsőbbséget. Amennyiben ezek ellátása mellett marad szabad kapacitásunk, készséggel vállaljuk területen kívüli betegek ellátását, vizsgálatát is. A vizsgálathoz minden esetben a Szent Imre Kórházba szóló szakorvosi beutaló szükséges. A szakorvosnak kell meghatároznia, hogy milyen betegséget, elváltozást keresünk, hiszen ehhez kell megválasztanunk a vizsgálat módszerét és a vizsgálandó területet. A jelenlegi jogszabályok szerint CT és egyéb radiológiai vizsgálat fizető betegként sem vehető igénybe szakorvosi beutaló nélkül. Ennek egyik oka a betegek sugárvédelme, hiszen ez a vizsgálat- a hagyományos röntgenhez hasonlóan – ionizáló sugárzással jár. Ugyanezért nincs mód a „teljes test” CT vizsgálat végzésére sem és nem használható szűrővizsgálatként sem.