Utolsó frissítés: 2024.03.27.

Főoldal Kérdések, vélemények a kórházról Gyakran feltett kérdések Gyakran feltett kérdések Adhatnak-e vért családtagok a vérátömlesztésre szoruló betegeknek?

Adhatnak-e vért családtagok a vérátömlesztésre szoruló betegeknek?

Találatok:

Válasz

Tisztelt Betegeink, Kedves Hozzátartozók!

Bizonyára tudják, hogy a vér semmivel nem pótolható. Ma közel 300.000 egészséges felnőtt ad vért évente - minden ellenszolgáltatás nélkül - azért, hogy a betegek gyógyítását, felépülését elő-segítse. A növekvő igény miatt időnként ennek ellenére adódnak nehézségek a vérellátásban, ami például a tervezett műtétek halasztásához, elhúzódó kezeléshez vezethet.
Amennyiben az orvos úgy tájékoztatja Önöket, hogy a gyógyuláshoz, vagy a műtéthez vérre van szükség, a család egészséges 18-60 éves tagjai, barátai is adhatnak, sőt, kérjük, hogy adjanak vért, és ezzel is segítsék a betegek felépülését.
A véradás során mód van arra, hogy a levett vért elkülönítsék egy adott beteg számára. Ezt irá-nyított véradásnak hívják. Amennyiben elhatározták magukat a véradásra, kérjük, hogy beszél-jenek a kezelőorvossal, esetleg az ő kérésére vegyék fel a kapcsolatot a kórház vérellátós nővé-rével. A véradás során a véradók jelezzék szándékukat az irányított véradásra még a vér levétele előtt, hogy a beteg adatait a vérkészítményhez rendelhessék.
Kérjük, hogy a véradásra feltétlenül vigyék magukkal a TAJ kártyájukat, a személyi igazolványukat, és a lakcímigazoló kártyájukat! Irányított véradás esetén a beteg azonosító adataira is szükség van.

Segítségüket köszönjük: