Plasztikai Sebészeti Profil
PLASZTIKAI SEBÉSZETI PROFIL

„A" épület III. emelet
Telefon: +36-1/464-8640
Profilvezető főorvos: Dr. Jósvay János Ph.D.
Profilmenedzser: Kóbory Zita
Szakasszisztens: Király Orsolya +36-1/464-8600/1808 mellék
Bázis ápolási egység: 1. sz. Operatív Ápolási Egység
Telefon: +36-1-464-8600/1718 mellék

Feladata:
- a plasztikai sebészeti ellátást igénylő betegek fel-, illetve átvétele az általa működtetett ambulanciáról, illetve a kórház más osztályairól/profiljairól;
- szükség esetén a betegek műtéti és műtéti utókezelésének elvégzése;
- a betegek hazabocsátása vagy szükség esetén más kórházi osztályra/profilra áthelyezése;
- plasztikai sebészeti konzílium adása a kórházi társprofiloknak;
- az orvosképzésben, szakorvosképzésben és szakdolgozói képzésben akkreditációjának megfelelő feladatok ellátása.

A Dél-budai Centrumkórház Szent Imre Egyetemi Oktatókórházban az önálló plasztikai sebészeti profil 2003-ban alakult, az Operatív Szakmák Mátrix Szervezetén belül.
A NEAK finanszírozott fekvőbetegek az 1. számú ápolási egységben kerülnek elhelyezésre. Külön kérésre, térítés ellenében kiemelt hotelszolgáltatást is tudunk biztosítani.
A profil a plasztikai sebészet helyreállító plasztikai sebészeti ágát műveli.

A helyreállító (NEAK által finanszírozott) plasztikai sebészet keretében végzik a törvények, rendelkezések által meghatározott feltételek szerint:
- a sérülések, égés, különböző orvosi beavatkozások (műtét, besugárzás stb.) után visszamaradt hegek, torzulások, fejlődési rendellenességek (ajakhasadék csecsemőkori zárása után visszamaradt felnőttkori ajak- és orr-deformitások, az emlő fejlődési rendellenességei stb.) korrekcióját;
- a bőr és a lágyrészek jó- és rosszindulatú daganatainak eltávolítását;
- az emlő jó- és rosszindulatú elváltozásainak műtéteit;
- az emlőrák miatt csonkolt emlő helyreállítását;
- extrém nagyméretű emlő kisebbítését;
- nagyfokú testsúlycsökkenést követő, méreteinél fogva higienés panaszokat okozó, a szociális beilleszkedést zavaró bőr-zsírfeleslegek eltávolítását;
- baleseteket követően kialakult lágyrész hiányok pótlását;
- tartós fekvés során kialakult felfekvések műtéti kezelését.

A profil által működtetett szakambulancia:
A profilhoz a hét minden munkanapján működő belső ambulancia tartozik, melynek feladata az operált betegek utókezelése (varratszedés, sebkezelés stb.).
A műtétre jelentkező új betegek vizsgálata, szaktanácsadás, műtéti előjegyzés és az operált betegek késői kontrollvizsgálata - délutánonként - a Bártfai utcai Rendelőintézet 3. emeletén működő szakambulancián (308-szoba) történik.

A rendelésre előjegyzés szükséges, amelyet a +36-1/464 - 8600/ 1808 vagy 1718 melléken telefonon naponta 10.00-14.00 óráig lehet megtenni.

A rendeléssel kapcsolatos információk:

Plasztikai sebészet

„R” épület

III. emelet 308.

Hétfő: 12-15

Dr. József Zsófia

A rendelésekre előjegyzés szükséges.

Tel.:

+36-1/464-8600/1808 mellék vagy